Podoskopowe badania stóp

(DOSTĘPNY TYLKO W DZIERŻONIOWIE I ŚWIDNICY)

Badanie stóp, które można wykonać za pośrednictwem naszych salonów medycznych w Dzierżoniowie i Świdnicy, to doskonała metoda na zdiagnozowanie swojego stanu zdrowia. Wady postawy zazwyczaj znajdują się na czele długiej listy chorób cywilizacyjnych. Obecnie obserwuje się ich znaczący wzrost, zarówno w przypadku dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

Bywa, że wady postawy dotykają także osoby:

  • aktywne fizycznie,
  • wyczynowych sportowców,
  • Olimpijczyków,
  • a nawet osoby trenujące amatorsko.

Zamiast bagatelizować objawy, warto zacząć im skutecznie przeciwdziałać.

Przyczyny problemów ze stopami

Uważa się, iż 90% dzieci posiada płaskostopie, koślawe kolana i krzywy kręgosłup. Przyczyny tego stanu należy upatrywać w nie higienicznym trybie życia i małej aktywności ruchowej, która odbywa się głównie na zajęciach wychowania fizycznego w szkole. Osoby dorosłe często zapominają o aktywności na świeżym powietrzu i wybierają długie godziny siedzenia przed komputerem, bądź też przed ekranem telewizora.

Niewłaściwa pozycja oraz noszenie nieodpowiednich butów sprzyja ciężkim deformacjom stopy, które początkowo wyglądają dość niewinnie, ale mogą przysporzyć dużych problemów zdrowotnych. Wady postawy, jak również zaburzenia związane z prawidłowym ukształtowaniem stóp, upośledzają sprawność wielu narządów i układów organizmu człowieka, jak również przyczyniają się do ich nieprawidłowej budowy.

Dysfunkcje stóp, takie jak płaskostopie poprzeczne i podłużne, jest wynikiem niewydolności układu mięśniowo-więzadłowego. Ponadto na postawę ludzkiego ciała wpływają także stopy i kolana szpotawe lub koślawe. Młody wiek osób borykających się z wadami postawy i problemami dotyczącymi stóp, nie wiąże się jeszcze z dolegliwościami bólowymi. Jednakże bodźce bólowe zaczynają dokuczać w momencie, gdy organizm ulega starzeniu. Ponadto przeciążenie pracą zawodową i brak aktywności fizycznej zaczynają przynosić odległe, negatywne skutki zdrowotne.

Wkładki ortopedyczne
Obuwie zdrowotne
Podoskopowe badania stóp

Skutki wad postawy i problemów ze stopami

Długo utrzymujące się wady postawy oraz problemy ze stopami prowadzą do trwałych zniekształceń oraz zaburzeń funkcji stóp. Ponadto, pojawia się bolesność, która dokucza codziennie w tak wyraźny sposób, że w końcu trzeba zacząć zażywać tabletki przeciwbólowe, osłabiające prawidłową homeostazę człowieka i wyniszczające jego narządy wewnętrzne.

W naszych wybranych salonach medycznych przeprowadzamy konsultacje ortopedyczne, wykonywane przez lekarzy specjalistów. Do badań wykorzystuje się głównie rozkład sił nacisku na podłoże – jest to metoda niezależna od badań wad stóp wykonywanych przez fizjoterapeutów. Do badań wykorzystujemy głównie komputerowy podoskop i matę badającą rozkład sił nacisku na podłoże. Jest to doskonałej jakości badanie, które powoduje wykrycie wszelkich wad postawy. Dzięki temu można poprawić krzywiznę swojego kręgosłupa, ale również zwiększyć wentylację płuc czy dopływ krwi do mózgu. Przeciwdziałanie skoliozie i ogólnym wadom postawy, jak również zniekształceniom stóp, jest możliwe dzięki wiedzy i doświadczeniu specjalistów przyjmujących w wybranych salonach medycznych Arkmed  w Dzierżoniowie i Świdnicy.

Wykwalifikowany personel medyczny, przy pomocy nowoczesnego sprzętu, jest w stanie zdiagnozować i zmierzyć wszelkie nieprawidłowości. Dokonujemy oceny podeszwowej stopy przy pomocy zaawansowanego sprzętu, dokonującego cyfrowej analizy śladów i obciążeń podeszwy. Identyfikuje i oznakowuje się je bezpośrednio na zdjęciu stopy w obrębie punktów spustowych. Ponadto, można wykonać także morfologiczne pomiary asymetrii ciała i ustalić kąt koślawości, szpotawości kolan i pięt oraz zdiagnozować takie problemy, jak asymetria barków i łopatek, miednicy, pochylenie, odchylenie i nachylenie tułowia oraz ustawienie głowy. Przeprowadzenie badań pozwala dobrać odpowiednie wkładki ortopedyczne i obuwie medyczne, które koryguje wady stóp. Fizjoterapeuci przygotują indywidualne rozwiązania i zestawy ćwiczeń korygujących wady postawy oraz pomogą zniwelować niektóre schorzenia stóp.

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta lub chcesz uzyskać więcej informacji