SPRZĘT DLA OSÓB STARSZYCH

W podeszłym wieku coraz trudniej stawać wyzwaniom dnia codziennego. Proste czynności jak wstawanie z łóżka, chodzenie czy nakładanie skarpet i butów stają się często problemami nie do przeskoczenia. Takie sytuacje nierzadko rodzą też napięcia w domu, ponieważ osoby starsze są coraz mnie samodzielne i wymagają pomocy, a jednocześnie co oczywiste chcą zachować pełną niezależność.

Wychodząc naprzeciw wyżej opisanym problemom zachęcamy Państwa do sprawdzenia naszej oferty sprzętów pomocniczych dla osób starszych.

Dla pacjentów mających problemy z poruszaniem proponujemy szeroką gamę eleganckich lasek i kul inwalidzkich. W naszych salonach znajdą też Państwo ogromny wybór balkoników i podpór inwalidzkich. Dużym uznaniem cieszą się balkoniki czterokołowe, z hamulcami, miękkim siedzeniem z oparciem i koszykiem na zakupy.

Dla pacjentów skarżących się na bóle reumatyczne przygotowaliśmy ortezy i pasy uciskowe na stawy i kręgosłup z dodatkiem bursztynu. Jego drobinki, wtopione we włókna, mają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Posiadają niezwykłe właściwości elektrostatyczne, jak również zdolność do jonizacji ujemnej, dlatego wspomagają funkcjonowanie organizmu przy bólach reumatycznych oraz regulują temperaturę ciała, zapewniając skórze oddychanie i odprowadzanie potu.

Jeszcze innym produktem są ortezy i pasy zawierające sploty włókien srebra, miedzi i węgla. Ta kompozycja metali w naturalny sposób, poprzez wytworzenie mikroprądów, które oddziałują na chore tkanki, skórę i mięśnie , pobudza układ krwionośny pacjenta zapewniając skuteczną ulgę przeciążonych codziennym wysiłkiem kończyn i stawów, jak również stanowiąc doskonałe uzupełnienie zabiegów fizjoterapii pourazowej. Włókna srebra i miedzi uniemożliwiają namnażanie się bakterii i drobnoustrojów, co znacząco ułatwia proces leczenia.

Proponujemy Państwu szeroki wybór pomocy toaletowych. W prosty i niedrogi sposób mogą Państwo przystosować łazienkę tak by była bardziej funkcjonalna i bezpieczna. Oferujemy uchwyty naścienne, których można się przytrzymać podczas toalety. Pod prysznic lub do wanny proponujemy maty antypoślizgowe i taborety i krzesła prysznicowe.

Pacjenci mający problemy z ciśnieniem znajdą u nas bogatą ofertę ciśnieniomierzy, zarówno tych tradycyjnych jak i w pełni elektronicznych, naramiennych i nadgarstkowych.

Stale rozwijamy też ofertę butów dla osób starszych, które charakteryzują się elegancją, a przede wszystkim są bardzo wygodne i łatwe w nakładaniu.

Ofertę uzupełnia drobny sprzęt pomocniczy jak przyrząd do nakładania skarpet bez schylania czy idealne na jesienno-zimowe wieczory podgrzewane poduszki elektryczne i rozgrzewacze stóp.

Nasza oferta

Dzierżoniów

58-200 Dzierżoniów
ul. Piłsudskiego 8

godz. otwarcia:
pn.- pt. 8.00-18.00
sb. 9.00-13.00

Tel. 74 816 79 69

dzierzoniow@arkmed.pl

Adam Rudnicki – właściciel rudnicki@arkmed.pl
Izabela Oliwa – kierownik oliwa@arkmed.pl

Fizjoterapeuci:

Anna Szyszka
Grzegorz Bajorski
Wioleta Podleśna

Dane kontaktowe

Świdnica

58-100 Świdnica
ul. Siostrzana 23

godz. otwarcia:
pn.- pt. 9.00-17.00
sb. 9.00-13.00

Tel. 661 180 218

Fizjoterapeuci:

kierownik sklepu Oskar Siódmak: siodmak@arkmed.pl
Patrycja Smagło: biuro@arkmed.pl

Bielawa

58-260 Bielawa
ul. 1-go Maja 31a
Tel. 74 817 60 67

godz. otwarcia:
pn.- pt. 9.00-17.00

Fizjoterapeutka:
Jolanta Bednarska-Zagórowska: bielawa@arkmed.pl

Kamienna Góra

58-400 Kamienna Góra
DCR, ul. Korczaka 1, pawilon II
Tel. 75 645 96 75,  785 180 118

godz. otwarcia:
pn.- pt. 7.30-13.00

Fizjoterapuetka:
Małgorzata Gadzina: kamienna@arkmed.pl