Za wypożyczeniem sprzętu medycznego przemawiają między innymi względy ekonomiczne, szczególnie w sytuacji, gdy chory nie ma pewności, czy owy sprzęt, będzie użytkowany przez niego przez długi czas. Ponadto na plus wypadają dostępność oraz sposób jego dostarczania. W artykule wskażemy zalety wynikające z możliwości wypożyczania sprzętu medycznego.

Zasady funkcjonowania dobrej wypożyczalni sprzętu medycznego 

Główną zaletą funkcjonowania wypożyczalni sprzętu medycznego jest to, że oferta nowoczesnego sprzętu medycznego dostępna jest w zasadzie “od ręki”. Należą do niego między innymi: szyny rehabilitacyjne, łóżka rehabilitacyjne, balkoniki, kule, koncentratory tlenu, szyny CPM, wózki inwalidzkie czy profesjonalny sprzęt o nazwie Exogen Ultrasound Bone Healing System (emitujący ultradźwięki przyspieszające zrost kości). 

W salonach medycznych istnieje możliwość wynajmu łóżek rehabilitacyjnych, które są sterowane przy pomocy pilota, posiadają wysięgnik z trójkątem i możliwość unoszenia pleców i nóg oraz leża. Dodatkowo, można zaopatrzyć się w akcesoria pomocnicze umożliwiające choremu sprawne poruszanie się. Wśród nich: balkoniki, kule czy wózki inwalidzkie

Klarowne zasady wypożyczenia sprzętu medycznego 

Wypożyczalnie sprzętu medycznego oferują zaawansowane technologicznie urządzenia, które wspomagają leczenie złamań i przyspieszają zrost kości, ponieważ emitują dźwięki o niskiej częstotliwości. Terapia przy pomocy Exogen Ultrasound Bone Healing System jest polecana w skomplikowanych złamaniach kończyn górnych oraz dolnych, szczególnie u pacjentów zagrożonych nieprawidłowym zrostem kości z uwagi na posiadane choroby, wiek czy zaburzenia metaboliczne. 

Wypożyczalnie sprzętu medycznego oferują transparentne umowy na wynajem oferowanych sprzętów, w tym łóżek rehabilitacyjnych czy wózków inwalidzkich oraz koncentratorów tlenu. Decydując się na wynajem, podpisujemy umowę na czas nieokreślony, zaledwie z dwudniowym wyprzedzeniem. Nie bez znaczenia jest również cena, która w porównaniu z kupnem urządzeń, wypada nadzwyczaj korzystnie. 

Ponadto wypożyczalnie sprzętu medycznego nie obligują pacjentów chcących skorzystać z ich usług do wpłacania kaucji. Warto dodać, że często usługa dowozu wypożyczonego sprzętu medycznego do miejsca zamieszkania pacjenta, obejmuje również jego montaż.