Wypożyczalnia sprzętu medycznego

W naszych salonach medycznych można wypożyczyć sprzęt medyczny. Dzięki temu możesz zaopatrzyć się w doskonałej jakości sprzęt medyczny, pochodzący od znanych i renomowanych producentów, bez potrzeby kupowania go na własność.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które potrzebują różnego rodzaju sprzętów medycznych, ale tak naprawdę nie są w stanie określić, czy będą to artykuły potrzebne im przez długi czas. Dlatego też doskonałym pomysłem jest wypożyczenie sprzętów medycznych, takich jak:

 • łóżka rehabilitacyjne,
 • wózki inwalidzkie,
 • balkoniki,
 • kule,
 • koncentratory tlenu,
 • szyny CPM,
 • Exogen Ultrasound Bone Healing System (ultradźwięki przyspieszające zrost kości).

Wynajem łóżka rehabilitacyjnego

Nasze salony medyczne oferują wynajem łóżek rehabilitacyjnych, które są sterowane przy pomocy pilota. Wyposażono je w barierki zabezpieczające przed wypadnięciem oraz wysięgnik z trójkątem ułatwiający wstawanie. Oprócz unoszenia części pleców i nóg, możliwa jest również regulacja leża pomiędzy 40 a 80 cm.

Uwaga! Salony medyczne Arkmed nie prowadzą wypożyczalni materacy piankowych, ponieważ jest to niehigieniczne. Dla osób wynajmujących łóżka rehabilitacyjne oferuje się zakup nowych materacy piankowych w kwocie 300 zł, pochodzących od niemieckich producentów. Dostępna również opcja w nieprzemakalnym pokrowcu.

Umowa na wynajem łóżka rehabilitacyjnego może być podpisana na czas nieokreślony z 2-dniowym wyprzedzeniem. Koszt wynajmu wynosi 140 zł na miesiąc. Nie ma potrzeby wpłacenia kaucji. Dowóz wraz z montażem w Dzierżoniowie, Bielawie i Pieszycach wynosi 0 zł. 

Wynajem urządzenia Exogen Ultrasound Bone Healing System

Umożliwiamy również wynajem urządzenia Exogen Ultrasound Bone Healing System. To rewolucyjne urządzenie, które emituje dźwięki o niskiej częstotliwości, wspomagające leczenie złamań i przyspieszające zrost kości. Proces leczenia jest nieinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, zaś seans terapeutyczny zajmuje tylko 20 minut dziennie.

Exogen Ultrasound Bone Healing System jest zalecane w skomplikowanych i trudno gojących się złamaniach kończyn górnych i dolnych oraz u pacjentów obciążonych nieprawidłowym zrostem kości ze względu na choroby metaboliczne, cukrzycę oraz wiek. Długość terapii przy pomocy Exogen Ultrasound Bone Healing System zalecana jest na około 2 tygodnie do miesiąca. Koszt wynajmu wynosi 30 zł/ zabieg.

Wynajem wózka inwalidzkiego, kuli inwalidzkiej lub szyny CPM

Możesz również zdecydować się na wynajem wózka inwalidzkiego. Opłata miesięczna wynosi 50 zł, podobnie jak opłata za wynajem balkonika. Wynajem kuli inwalidzkiej wynosi 20 zł/mc. Kaucja w przypadku wszystkich tych sprzętów medycznych wynosi 0 zł. Osoby, które pragną wynająć szyny CPM, mogą to również zrobić za pośrednictwem naszych salonów medycznych Arkmed. Szyny te służą do rehabilitacji osób, które przebyły zabiegi operacyjne w obrębie stawów kolanowych i biodrowych.

Zastosowanie szyn CPM posiada bardzo wiele korzyści, do których zaliczamy zapobieganie usztywnieniu uszkodzonego stawu, jak również niwelowanie zwyrodnień powierzchni stawowych oraz szybsze przywrócenie utraconej motoryki w obrębie stawów. Szyny CPM pozwalają na redukcję dolegliwości bólowych i obrzęków, a także skracają czas hospitalizacji i znacznie przyspieszają proces rehabilitacji. Minimalny termin wynajmu szyny CPM to jeden tydzień, zaś cena wynajmu wynosi 180 zł.

Szyny CPM wypożyczalnia
Wypożyczalnia szyny CPM

Wynajem koncentratorów tlenu

Salony medyczne Arkmed oferują również wynajem koncentratorów tlenu, które są urządzeniami wykorzystywanymi w medycynie dla pacjentów potrzebujących większych dostaw powietrza z dużą zawartością tlenu. Jest to tańsza i znacznie bezpieczniejsze alternatywa dla butli ze sprężonym tlenem, ponieważ ogranicza ryzyko wybuchu pożaru.

Wynajmowane koncentratory tlenubezpieczne, bezawaryjne oraz nie zwiększają ilości tlenu w pomieszczeniu, co nie wywołuje zmiany w składzie chemicznym i fizycznym łatwopalnych przedmiotów. Koncentratory tlenu są niezwykle łatwe w obsłudze i ich użytkowanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Mogą one być stosowane w przypadku pacjentów z chorobami układu oddechowego, zaburzeniami oddychania w czasie snu i wielu innych chorobach. Zastosowanie koncentratorów tlenu może odbywać się  w domu pacjenta.

Uwaga! Salony medyczne Arkmed nie prowadzą wypożyczalni nawilżaczy, masek i nosków ze względów higienicznych. Wymienione produkty można dokupić u nas w następujących cenach:

 • nawilżacz 40 zł,
 • noski 12 zł,
 • maska 22 zł,
 • opłata za wynajem koncentratora tlenu wynosi 150 zł miesięcznie,
 • kaucja 0 zł.

Zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty wypożyczalni sprzętu medycznego.

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta lub chcesz uzyskać więcej informacji