Zdrowe stopy

Dbanie o zdrowie stopy jest podstawą ich doskonałego wyglądu, ale również prawidłowego funkcjonowania. Wiadomym jest, iż stopy noszą nas przez całe życie, dlatego też należy zadbać szczególnie o to, aby były one odpowiednio zabezpieczone i chronione przed urazami mechanicznymi, jak również wszelkimi kontuzjami.

Zdrowe stopy to podstawa zachowania odpowiedniej postawy ciała oraz odciążenie całego odcinka kręgosłupa. Osoby, które mają wady stóp często borykają się z wieloma dolegliwościami związanymi nie tylko z przodostopiem czy śródstopiem, ale również ścięgnem Achillesa, czy problemami z piętami. To poważne dolegliwości, które mogą zakończyć się długotrwałym leczeniem szpitalnym, unieruchomieniem kończyny oraz ograniczoną motoryką.

Wpływ obuwia na zdrowie stóp

Chcąc cieszyć się zdrowymi stopami, należy wybierać odpowiednie obuwie. Do tego celu służą buty renomowanej marki Scholl lub Berkemann, które kupisz w naszych salonach medycznych.

Ponadto, oferujemy również obuwie dziecięce marki Aurelka dedykowane chłopcom i dziewczynkom. Dzięki temu masz gwarancję odpowiedniej amortyzacji, jak również wysokiego komfortu chodzenia, nawet przez wiele godzin w ciągu dnia.

Zdrowie stóp powinno być wspierane odpowiednimi wkładkami, które niwelują ryzyko wstrząsów, jak również zapewniają im odpowiednie ułożenie. Jest to metoda na zachowanie prawidłowej budowy śródstopia i przodostopia, bez ryzyka powstawania jakichkolwiek deformacji, czy zniekształceń. Zdrowa stopa charakteryzuje się także odpowiednią sprawnością, która warunkuje odporność na drobne urazy, czy kontuzje, związane z gwałtownym przemieszczaniem się i aktywnością fizyczną. Wiele osób cierpi na schorzenia stóp; mogą one rzutować na komfort ich życia.

Wkładki ortopedyczne

Wkładki do obuwia i buty medyczne

W naszych Salonach medycznych Arkmed znajdziesz wysokiej jakości akcesoria medyczne, w postaci wkładek do obuwia oraz buty medyczne, które zapewnią ci wygodę chodzenia oraz stabilność w trakcie poruszania się. To oferta dedykowana do klientów o różnej zasobności portfela, bowiem wśród szerokiej gamy produktów pochodzących od dystrybutora marki Arkmed, znajdziesz te, które najbardziej odpowiadają twoim oczekiwaniom, zarówno pod względem cenowym, jak i jakościowym.

Wkładki do obuwia oraz obuwie medyczne pochodzą wyłącznie od renomowanych i znanych producentów, którzy od lat specjalizują się w produkcji tego typu artykułów. Atestowane i certyfikowane produkty są gwarancją trwałości i ponadczasowego designu, który sprawi, że noszenie obuwia medycznego i wkładek do obuwia będzie nie tylko przyjemnością, ale zapewni użytkownikowi dobre samopoczucie, wynikające z posiadania eleganckich i stylowych butów.

Badanie stóp

W Salonach medycznych Arkmed możesz również wykonać badania stóp, usługa ta dostępna jest w naszych oddziałach w Dzierżoniowie i Świdnicy. Badania te polegają na ocenie stopy przez wykwalifikowanych specjalistów z zakresu ortopedii i fizykoterapii oraz sprawdzeniu, czy na stopach nie pojawiły się  jakiekolwiek zmiany, w tym w postaci nagniotków, haluksów, czy innych deformacji.

Wykonujemy również badania stóp dzieci, młodzieży i sportowców, którzy oczekują najwyższej jakości usług. Nasza oferta dedykowana jest również do kobiet, którym zależy na posiadaniu pięknych i zadbanych stóp, bez jakichkolwiek deformacji czy zniekształceń. Potrafimy zadbać o stopy osób działających w branży artystycznej i narażonych na częste noszenie niewygodnego obuwia. Ponadto, oferujemy również badanie stóp dla kobiet poruszających się w niewygodnym obuwiu, takim jak szpilki, czy bardzo ciasne mokasyny. W naszych wybranych salonach medycznych wykonujemy również badanie stóp i postawy ciała, które jest w stanie ustalić przyczyny wielu dolegliwości związanych z układem ruchu, czy też schorzeń dotyczących narządów wewnętrznych, a uwarunkowanych bezpośrednio zniekształceniami w obrębie stopy czy kręgosłupa.

Nasza oferta obejmuje